Manyetik Alan Tedavisi

Magnetoterapi, doğal ve hassas bir tedavi şekli olan manyetik alan etkileşimine dayanan yani girişimsel olmayan fiziksel bir tedavi metodudur.  Bu doğal metod aynı anda bir çok hastalığın tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Tedavide oldukça geniş bir uygulama alanı olması, kolay uygulanabilirliği, doğal bir metod oluşu ve yan etkisi olmaması, magnetoterapiyi oldukça önemli kılmaktadır.

Teknolojiyle birlikte şehir hayatı, insanların toprakla temasını azalttığı gibi elektromanyetik kirlilik ortamı da mu doğal manyetik alanla olan temasları defektlere uğratmıştır. Kalp krizi yaşlarının 20’li yaşlara düşmesi, bağışıklık sistemlerinin çöküşü, sık hastalıklara maruz kalma, beyin kanamaları sıklıklarında artışlar ve de kanser olgularında görülen tırmanış bu nedenlerle ortaya çıkmıştır.Bu durum göz önüne alınarak 200 Bin insan üzerinde bu suni manyetik alan ile ilgili çalışmalar insan

vücuduna ihtiyacı olan bu doğal manyetik alan tatbik edildiğinde bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği,enerji dengelerinin normal ve doğal sınırında tutlduğu,hücrelerin kirli ve bulanık denizdeki balıklar gibi fonksiyon görmekteyken, berrak ve temiz denizdeki balıklar misali bir canlılık kazandığı tespit edilmiş ve 1998 de modern tıp hizmetine sunulmuştur.

Elektrosmog adı verilen teknolojinin beraberinde getirdiği elektromanyetik kirlenme, insan sağlığını tehdit eden ciddi unsurlardan birisidir.Yüksek gerilim hatlarından cep telefonu dalgalarına,radyo ve tv dalgalarından ev ve iş yerlerindeki bilgisayar ve elektrikli diğer eşyaların yaydığı elektromanyetik dalgalara kadar, maruz bulunulan elektromanyetik kirlenme sosyal yaşam ortamında hemen heryerde sağlıksız bir atmosfer yaratmaktadır.Magnetoterapi teknolojinin beraberinde getirdiği bu elektromanyetik kirlenme ortamının insan vücudunda oluşturduğu zararlı etkileri ortadan kaldırarak doğal ve kirlilikten arındırılmış bir ortam koşulu oluşturur..

Tüm bu etkilerinin yanında, magnetoterapi,etki mekanizmalarının da bir sonucu olarak günlük zindelik, cinsel fonksiyonlarda performans artışı, bedensel faaliyetlerde aktivite artışı,entelektüel kapasitede artış,unutkanlığın giderilmesi,uyku düzeninin sağlanması ile insan vücudunun üst düzey bir biyoritme ulaşmasını teşvik eder.

MAGNETOTERAPİNİN ETKİSİ NEDİR?

. Vejetatif sinir sisteminde düzenleyici
. Kemik, kıkırdak, kas ve kan hücrelerinin uyarılması,
. Sinirlerde onarım,
. Yaraların iyileşmesi,
. Ağrıların hafifletilmesi,
. Metabolizma durumunun iyileştirilmesi,
. Daha iyi dolaşım ve madde alışverişi yoluyla daha iyi boşaltım,
. Makrofajların aktifleştirilmesi (Bağışıklık sistemi fagosit hücreleri)
. Adrenalin, noradrenalin, serotonin(stres hormonları) reseptörlerinin hassasiyetinin azaltılması ve böylece stres, depresyon ve anksietenin azaltılması,
. Barsakta plexus myentericusun düzenlenmesi ve böylece sindirim işlevinin düzenlenmesi,
. İmmun sistemin (bağışıklık sistemi) güçlendirilmesi,
. Daha iyi metabolizma ve daha iyi kan dolaşımı sayesinde alınan ilaçlarda iyi etki
. Kalp çarpmasının normalleştirilmesi,
. Solunum kaslarının daha iyi çalışması sayesinde solunum hacminin arttırılması,