Mezoterapi

Mezoterapi yöntemi 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilmiştir. Mezoterapi 1987 yılında Fransız Tıp Akademisi tarafından kabul gören tıbbi bir tedavi yöntemidir. Bugün Uluslar arası Mezoterapi topluluğunun 15.000 den fazla üyesi başta Fransa ve İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde ve Güney Amerikada faaliyet göstermektedir. 1998 yılından itibaren ABD de uygulanmaya başlanmıştır.

Mezoterapi klasik tıbbın bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi tedavisinin yaygın bir kullanım alanı vardır. Bel, boyun, sırt, kalça, diz ve ayakbileği ağrılarında uygulandığı gibi bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisinde de uygulanır. Sellülit belli yapıdaki hormone hgh hanımları seçen sınırlı bir problem değildir, fiziksel özelliklerden bağımsız zayıf, kilolu, atletik veya büro işi yapan tüm hanımlarda sellülit görülebilir. Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisinde bel, basen kalçalar, bacak üst bölümünün iç ve dış kısmı, dizin içi ve yanları, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı bütün bölgelere uygulanır.

İlaçlar mikroenjeksiyon tekniği ile cilde 1-6 mm derinliğinde ve ortalama 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Enjeksiyonun içine belli farmakolojik özelliklere sahip ilaçlar konur. Bu ilaçlar bölgesel kan dolaşımını düzenleyen genellikle doğal bitkisel ilaçlardır